Dzielnica wczasowa darłowa

DARŁÓWKO

Darłówko jest nadmorską dzielnicą Królewskiego Miasta Darłowa, jak również doskonałym połączeniem walorów przyrody z darami historii. Przepływająca przez Darłowo Rzeka Wieprza dzieli Darłówko na dwie części: wschodnie i zachodnie.

Darłowo to nie tylko szerokie, piaszczyste plaże, ponieważ znajdują się tutaj wspaniale miejsca i zabytki, które trzeba koniecznie zobaczyć. Najciekawsze z nich to Zamek Książąt Pomorskich, XIV – wieczny Kościół Mariacki z sarkofagiem Eryka Pomorskiego (króla Danii, Szwecji i Norwegii), przepiękny rynek miejski oraz wyjątkowy, zbudowany na dwunastoboku Kościół Św. Gertrudy. Na uwagę turystów za sługują także: ratusz miejski, Pomnik Rybaka i Latarnia Morska z 1885 roku.

 W Darłowie organizowane są cykliczne imprezy, takie jak: Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Reggaenwalde Festival.

Na turystów czekają liczne atrakcje: turystyczne wędkarskie wycieczki w morze, liczne trasy rowerowe, wycieczki promem na Bornholm, park wody JAN z morską wodą, park linowy, Leonardia, parki rozrywki dla dzieci.